Student servis – digitalno potpisivanje ugovora za studente i poslodavce

Studentski centar u Varaždinu, prvi u Hrvatskoj, u svojim Student servisima u Varaždinu, Čakovcu, Bjelovaru, Koprivnici i Križevcima, omogućio je studentima i poslodavcima digitalno potpisivanje ugovora o studentskom radu.

Ovom novom uslugom, i poslodavcima i studentima korisnicima usluga Student servisa, omogućeno je lakše i brže poslovanje posebice u vrijeme nadolazeće turističke sezone.

Studentima za digitalno potpisivanje ugovora treba digitalna iksica i Certilia mobile ID aplikacija, dok poslodavci u sustavu Student servisa ugovor mogu potpisati digitalno također putem aplikacije Certilia ili Fina certifikatom tvrtke. Digitalnom iksicom student potpisuje svoj ugovor brzo, bez dodatnog čitača ili kartica i bez odlaska van mjesta boravka zbog predaje ugovora u Student servisu ili slanja ugovora poštom, a sve to uz najvišu razinu sigurnosti.

Aplikacija Certilia mobile ID, koju je napravila Agencija za komercijalnu djelatnost, svim građanima i tvrtkama omogućava najvišu digitalnu sigurnost, digitalizirano poslovanje i potpisivanje dokumenata na području cijele Europske unije, korištenje više od 100 usluga portala e-Građani, digitalnu zdravstvenu i EU zdravstvenu iskaznicu, te digitalnu putnu vjerodajnicu.