FOI – Zeleni korak naprijed: Dani održivog razvoja

Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike od 13. do 14. svibnja 2024. organizirao je dvodnevni događaj Zeleni korak naprijed: Dani održivog razvoja, posvećen proširivanju svijesti o važnosti održivosti i brige za okoliš.

Cilj događaja bio je potaknuti ekološki osviještene inicijative među studentima i poticati razmjenu ideja o održivosti, a fokusirao se na prakse koje podržavaju zaštitu okoliša, recikliranje, smanjenje otpada i promicanje zdrave hrane. Studenti su imali priliku razmotriti održive prakse i predložiti rješenja za poboljšanje kvalitete studentskog života.

Kroz niz aktivnosti, uključujući prikupljanje elektroničkog otpada, uređenje zelenih oaza te studentsko natjecanje Global Goals Jam, organizatori su poticali sudionike na stvaranje održivih rješenja za lokalne probleme. Završni radovi bit će prezentirani i na obilježavanju Svjetkog dana zaštite okoliša u Varaždinu.

Studentski centar u Varaždinu financijski je podržao ovaj projekt kroz Potpore studentskim projektima 2023/24.
Više pročitajte na ovom linku.