Rektor Sveučilišta u Zagrebu u posjetu SCV

U četvrtak 26. listopada 2023. rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić posjetio je Studentski centar u Varaždinu – sastavnicu Sveučilišta u Zagrebu, gdje ga je primio ravnatelj Nenad Milijaš. Tijekom posjeta rektor je razgledao cijeli kompleks Studentskog centra, od starog i novog doma do studentskog restorana i svih ostalih sadržaja koji osiguravaju kvalitetan standard studentima.

Podsjetimo, spješnost projekta izgradnje novoga doma potvrđena je u prosincu 2017. na svečanosti Hrvatskoga savjeta za zelenu gradnju, Hrvatske udruge energetskih certifikatora i Hrvatske udruge proizvođača toplinsko-fasadnih sustava kada je projektu Studentski dom Varaždin dodijeljeno priznanje u kategoriji Green projekti obrazovnoga sektora” za promoviranje, projektiranje i gradnju prema principima zelene gradnje. Tijekom protekle dvije godine, a i u narednoj 2024. SC u Varaždinu ulaže u energetsku obnovu starog doma, postavom LED rasvjete i novog sustava hlađenja i grijanja dizalicama topline. Ravnatelj je napomenuo da je sve, od izgradnje novog doma i unapređenja cijelog kompleksa, napravljeno zahvaljujući potpori i suradnji Sveučilišta u Zagrebu i Ministarstva znanosti i obrazovanja te susretljivosti i suradnji Grada i Županije.