Campus Varaždin nominiran za nagradu ArchDaily 2022

ArchDaily, jedan od svjetski najpoznatijih web portala za arhitekturu, nominirao je projekt Campus Varaždin Student dormitory za najbolji projekt u kategoriji Educational Arhitecture, autor kojeg je arhitektonski biro SANGRAD+APP odnosno arhitekti Vedran Pedišić i Erick Velasco Farrera.

Zgrada novog studentskog doma, osim po funkcionalnom i ugodnom ambijentu posebna je zbog svojih rješenja čiji je imperativ očuvanje okoliša i racionalna potrošnja energije kroz npr. sustave dizalica topline za grijanje i hlađenje, solarnih elektrana,korištenja kišnice i slično.

Čestitamo arhitektima i njihovom timu, a na ovom linku možete pogledati sve nominirane projekte za nagradu ArchDaily 2022 i sljedećih dva tjedna glasati za najbolji projekt.