Aktivacija e-Osobne i Certilia mobileID u Student servisu

U Student servisu Varaždin u razdoblju od 18. do 22. ožujka, od 9 do 13 sati, možete aktivirati svoju elektroničku osobnu iskaznicu (e-Osobna) na AKD mobilnom kiosku. Aktivaciju možete napraviti samostalno ili uz asistenciju djelatnika PU varaždinske.

Za postupak aktivacije potrebno je ponijeti važeću osobnu iskaznicu s čipom, mobitel za aktivaciju mobilne aplikacije Certilia te PIN omotnicu (registracijski podaci koje je izdala policijska uprava).

Osobe s aktiviranom e-Osobnom iskaznicom i aplikacijom Certilia mobileID (Android / iOS) imaju mogućnost digitalnog potpisivanja dokumenata bez čitača i kartica i s najvišom razinom sigurnosti.

• identifikaciju digitalnom Iksicom u studentskom restoranu
  • digitalno potpisivanje e-Ugovora Student servisa

Napominjemo da za korištenje digitalne Iksice nije potrebna osobna iskaznica zadnje generacije, ali je nužna za digitalno potpisivanje e-Ugovora.

Pozivamo sve studente da iskoriste priliku i idući tjedan u Student servisu na AKD mobilnom kiosku aktiviraju svoju e-Osobnu i aplikaciju Certilia mobileID, kako bi mogli koristiti nove pogodnosti digitalne Iksice i potpisivanja e-Ugovora Student servisa SCV.

aktiviraj e-Osobnu
aktivacija e-Osobne na mobilnom kiosku