Razgledajte Varaždin, saznajte slatke tajne…

U četvrtak (14.10.) u 16 sati, ispred FOI-a, za sve studente, a posebno one nove koji su tek počeli studirati u Varaždinu i smješteni su u studentskim domovima, kreće razgled grada u pratnji turističkog vodiča.

Studentski centar Varaždin na ovaj način svojim starim i novim stanarima želi predstaviti grad u kojem će živjeti i studirati nekoliko godina i to kroz njegove najintrigantnije i neobične priče skrivene iza ljupkih ulica, kuća i palača.

Jeste li znali da je u Varaždinu živio Plantić Nikola, hrvatski isusovac i misionar koji je bio proglašen kraljem paragvajskih Indijanaca. Saznajte koliko se moralo popiti vina da bi službeno postali član udruge „Vinski doktor“ te zašto se medvjedica našla na pročelju crkve sv. Nikole.

Povratak
SCVZ Menu