Održana svečana sjednica Zajednice studentskih centara RH

U nedjelju, 28. kolovoza 2022. godine, u Studentom centru Varaždin održana je svečana sjednica Zajednice studentskih centara Republike Hrvatske povodom obilježavanja desete obljetnice osnivanja Zajednice.
Uz ravnatelje studentskih centara sjednici su prisustvovali rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja Ivica Šušak, rektor Sveučilišta u Dubrovniku prof. dr. sc. Nikša Burum, rektor Sveučilišta u Slavonskom Brodu prof. dr. sc. Ivan Samardžić, prorektorica Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Nedjeljka Balić Nižić, prorektori Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Goran Kozina i prof. dr. sc. Anica Hunjet, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj, ravnatelj SRCA Ivan Marić, zamjenik predsjednika Hrvatskog studentskog zbora Ivan-Pavao Boras sa suradnicima i umirovljeni ravnatelji studentskih centara koji su osnovali Zajednicu.

Zajednica studentskih centara je sporazumno udruženje svih 13 studentskih centara u Republici Hrvatskoj (Zagreb, Split, Osijek, Rijeka, Dubrovnik, Zadar, Pula, Karlovac, Sisak, Požega, Slavonski Brod, Šibenik i Varaždin) s ciljem zajedničkog rješavanja pitanja vezanih uz djelatnost studentskih centara, a osobito u dijelu organizacije studentske prehrane, smještaja studenata, posredovanja u zapošljavanju studenata te zadovoljavanja kulturnih i sportskih potreba studenata.

Vrijednost Zajednice studentskih centara proizlazi iz međusobne suradnje na dizanju razine studentskog standarda u Hrvatskoj, te doprinosa razvoju gradova u kojima obavljaju svoju djelatnost kroz izgradnju novih objekata za smještaj i prehranu studenata i otvaranje novih radnih mjesta. Istaknuli su to uzvanici (prof. dr. sc. Damir Boras, Ivica Šušak, Anđelko Stričak, dr. sc. Neven Bosilj i Ivan-Pavao Boras) koji su održali govore i čestitali Zajednici studentskih centara na 10. obljetnici te joj zaželjeli puno uspjeha u daljnjem radu.

Na sjednici su zaslužnima podijeljena priznanja koja su uručili Nenad Milijaš, predsjednik Zajednice i Marko Potrebica, zamjenik.

Atmosferu sa sjednice možete vidjeti u nastavku.