International Evening u Studentskom klubu

Studenti iz Finske, Turske, Rusije, Tajlanda, Hong Konga i Indije tijekom svog boravka u Varaždinu odnosno Hrvatskoj priredili su divno druženje u Studentskom klubu SC Varaždin. Predstavili su svoje zemlje kroz pregršt zanimljivosti i divnih fotografija, prezentirali i učili naše studente svojem jeziku i glazbi te su sami za tu prigodu pripremili tradicionalna jela svoje zemlje naravno uz veliko oduševljenje svih prisutnih.

Evo samo nekih zgodnih naziva jela koja su sva redom bila prefina: KARJALAPIIRAKKA (Finska), KISIR (Turska), Драники and Борщ (Rusija), กล้วยหอมบวชชี” (Banana in coconut milk, Tajland), EGG TART (Hong Kong), करी चावल (Indija) i da ne zaboravimo FRITULE ala Petar Jadek (Hrvatska). Strani studenti borave u Hrvatskoj kroz program studentske organizacije AIESEC, a Studentski centar Varaždin koji je bio njihov dom na neko kraće vrijeme omogućio im je gratis korištenje prostora Studentskog kluba. Dio atmosfere pogledajte u foto arhivu.

FOTO ARHIV
Povratak