30. godišnjica Studentskog centra Varaždin

07.06.2018
Dana 7.6.2018.g. u povodu 30. godišnjice Studentskog centra Varaždin, održana je svečana sjednica Upravnog vijeća u prisustvu rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa, umirovljenog dugogodišnjeg ravnatelja Studentskog centra mr.sc. Čedomila Kekića, ravnatelja Nenada Milijaša, mag. inf., sindikalnog povjerenika Ivice Makovca, predstavnika studenata i radnika.

Studentska ambulanta u novom domu SC Varaždin

19.04.2018
Studentski centar Varaždin i Dom zdravlja Varaždinske županije osigurali su studentima mogućnost da ostvare pravo na zdravstvenu zaštitu kod liječnika opće/obiteljske medicine u studentskoj ambulanti, koja počinje s radom 2. svibnja u novom studentskom domu u Varaždinu.
Svi studenti koji žele tijekom svog studija imati liječnika u Varaždinu mogu odabrati/promijeniti liječnika, na način da popune izjavu koja se nalazi u privitku. Popunjenu izjavu potrebno je dostaviti na recepciju novog studentskog doma. Studenti koji neće odabrati liječnika iz studentske ambulante, a imat će potrebu za medicinskom uslugom moći će ostvariti pravo na uslugu pregleda u slučaju hitne potrebe (neodgodivo pružanje zdravstvene zaštite).

Svečano otvorenje novog studentskog doma

04.12.2017
U subotu, 2.prosinca 2017. u 14 sati održana je svečanost otvorenja novog studentskog doma na kojoj je Andrej Plenković, predsjednik Vlade Republike Hrvatske simboličnim činom uručenja kartice-ključa studentici službeno otvorio vrata studentskog doma njegovim budućim stanarima. Svečanosti su prisustvovali Predrag Štromar, potpredsjenik Vlade i ministar graditeljstva i prostornog uređenja RH, Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja, zatim Radimir Čačić, župan Varaždinske županije, varaždinski gradonačelnik Ivan Čehok, rektor
Sveučilišta u Zagrebu Damir Boras, biskup Varaždinske biskupije preuzvišeni Josip Mrzljak, zatim saborski zastupnici Anđelko Stričak, Josip Križanić, Mario Habek i Milorad Batinić, Mario Šiljeg državni tajnik Ministarstva zaštite okoliša i energetike, pomoćnik ministrice i glavni tajnik Ministarstva znanosti i obrazovanja, prorektori, dekani Sveučilišta u Zagrebu, predstavnici akademske zajednice i stručnih službi Sveučilišta u Zagrebu, predstavnici SAFU-a, predsjednik Skupštine Varaždinske županije Alen Runac, predsjednik Gradskog vijeća Damir
Habijan, te zamjenici, savjetnici i pročelnici odjela Varaždinske županije i Grada Varaždina.
Ovdje možete pogledati galeriju fotografija sa svečanosti otvorenja, a na ovoj poveznici pogledajte i film o izgradnji studentskog doma u produkciji Varaždinske televizije.

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof.dr.sc. Damir Boras posjetio Studentski centar Varaždin

29.08.2016
U ponedjeljak 29. kolovoza u ranijim prijepodnevnim satima  Studentski centar Varaždin posjetio je rektor Sveučilišta u Zagrebu prof.dr.sc. Damir Boras.

Početak gradnje novog studentskog doma

23.05.2016
U ponedjeljak, 23.05.2016 godine u prijepodnevnim satima postavljanjem zaštitne ograde oko gradilišta od strane izvođača radova TEAM GRAĐENJE i POMGRAD, započela je gradnja novog studentskog doma.

J. Merlića 9, 42 000 Varaždin