VAŽNO! Od 8. studenog 2018. godine primjenjuje se Zakon o obavljanju studentskih poslova

Fotografije uz članak 1

Zakon o obavljanju studentskih poslova

Dana 8. studenog 2018. godine stupa na snagu Zakon o obavljanju studentskih poslova (NN broj 96/2018) kojim je propisano:

-         ugovor mogu sklopiti redovni/izvanredni studenti i druge osobe sukladno odredbama članka 2. Zakona,

-         ugovor o obavljanju studentskog posla se sklapa prije početka obavljanja studentskoga posla, između izvođača, posrednika i naručitelja posla,

-         u pravilu ugovor se zaključuje za kalendarski mjesec, iznimno najduže na 45 dana,

-         najmanja neto cijena sata rada za 2018. godinu iznosi 21,50 kn,

-         doprinosi i naknade na ukupni iznos neto naknade izvođaču se povećavaju s dosadašnjih 17,50% na 18%,

-         ugovor, između ostalog, mora sadržavati podatke o početku i očekivanom trajanju posla,

-         obveza naručitelja posla je dostaviti ovjereni ugovor posredniku odmah po završetku posla,

-         obveza naručitelja posla je platiti posredniku naknadu za obavljeni posao najkasnije 15 dana od završetka posla.

Studentski centar Varaždin i sve Podružnice (Čakovec, Koprivnica, Križevci i Bjelovar) od 8. studenog 2018. godine će svim studentima i drugim osobama, za koje je Zakonom predviđena mogućnost obavljanja studentskih poslova, omogućiti učlanjenje u student servis, odnosno omogućiti sklapanje ugovora o obavljanju studentskog posla.

Do donošenja pravilnika kojim će ministrica propisati oblik obrasca ugovora koristit će se stari obrazac ugovora o djelu redovitog studenta uz obvezno potpisivanje izjave od strane studenata koju možete preuzeti u prilogu teksta ili OVDJE.

Sve dodatne upite vezano za obavljanje studentskih poslova možete postaviti  podružnici student servisa u kojoj ste učlanjeni, a u slučaju potrebe za dodatnim po jašnjenjima i obrazloženjima molimo da se obratite putem e-maila:  ured@scvz.hr.

Zakon o obavljanju studentskih poslova - OVDJE

Odluka o iznosu minimalne neto naknade za obavljanje studentskih poslova za 2018. godinu - OVDJE

Datoteke uz članak
Izjava studenta za učlanjenje u student servis.doc    Izjava studenta za učlanjenje u student servis 28.50 kB